Anasayfa - Duyurular

BÜYÜK BAŞARI!

BÜYÜK BAŞARI!
Eklenme Tarihi: 07.01.2015

Sezon başında en iyi kadronun kurulduğunu iddia eden, Trabzonspor ligin tozunu atacak söylemleri ve bugünkü Trabzonspor’un ortadaki durumu. Bu kadroya iyi futbol oynatmak, ben iyi teknik adamım diyen antrenörlerin özelliğidir. İyi futbolcularla herkes iyi futbol oynatıyor. Maça bakıyorum 4. dakikada Trabzonspor kontra atağa yakalanıyor. Her iki takımın 90 dakikalık oyun içerisinde defans uygulamalarına baktığım zaman Ersun Hoca ile Kemal Hoca geçmişte birlikte çalıştıkları belli. Her iki defansta yol geçen hanı. Özellikle Trabzonspor, Ersun Hoca’dan sonra tam bir fiyasko. Trabzonspor’un 30. dakikadaki oyuncu değişikliği Trabzonspor için utanılacak bir olay. Bu dakikada Musa’nın dışarı alınışı demek ki tercihte ne kadar büyük bir yanlış yapılmış olduğunun bir göstergesi. Bu kadar eksik olduğu bir maçta Cardozo hala ilk 11’de yer bulamıyorsa, zorunlu olarak sonradan oyuna giriyor ise bu transferi yapanlar kulübü terk etsinler. Balıkesirspor karşısındaki Trabzonspor, ortaya koyduğu futbol ile eğer bir tane memnun ettiği Trabzonspor taraftarı var ise o zaman söyleyecek bir lafımız yok. İkinci yarıya bakıyoruz, 55. dakikada Burak, Balıkesirspor’un üçüncü golünü atabilseydi Trabzonspor’un hezimeti kaçınılmazdı. Trabzonspor gibi bir takım Balıkesirspor gibi rakip karşısında 3 solbek değişikliği ile oynuyor ise bu da teknik kadronun acizliğidir. Maçın son bölümlerinde teslim olmuş Balıkesirspor’a karşı Trabzonspor’un üstün olan oyununda Trabzonspor’a yakışır bir futbol ya da pozisyon üretme çokluğu yok denilecek kadar az. Son dakikaya geldiğimiz zaman Balıkesirspor Sercan Yıldırım ile kaçırdığı goller olmasa Trabzonspor yine de hüsranla dönecek olduğu bir maçtı. Trabzonspor beraberliğini Sercan Yıldırım’a borçludur. Sonuç olarak bizim yazdıklarımızdan daha önemlisi Ersun Yanal’ın oynattığı bu futbol kalitesine ve taktik anlayışına neler söylediği çok önemli. Trabzonspor Balıkesirspor’u yenemiyor ise transfere hamle yapması gerekiyor ki bu oyun kalitesiyle kümede kalma rizikosuna düşmeyelim.

Devamını Oku

KİMİ YENECEĞİZ!

KİMİ YENECEĞİZ!
Eklenme Tarihi: 07.01.2015

Ligde bir türlü istikrarı yakalayamayan Trabzonspor kümeye düşmekten kurtulmak için çırpınan Balıkesir ile de berabere kalarak ilk yarıdaki puan cetvelinde arzu edilmeyen bir yerde devreyi bitirdi. Maça gelince oyunun başlarında hakemin yarattığı penaltıdan mağlup duruma düşüp, akabinde daha toparlanmadan ikinci golü ağlarımızda görerek ilk 10 dakikada 2-0 mağlup duruma düştük. Bu goller takımı biranda şaşkına çevirdi. Bu şaşkınlık sonrasında Balıkesirspor’un kaçırdığı bir dizi pozisyondan şans eseri kurtulduk. Oyun sistemi olarak Ersun Yanal’ın ne oynatmak istediğini bir türlü anlayamadım. Galip gelmek için sahaya çıkan bir takımda herhalde golcü diye alınan Cardozo’nun yedekte bekletilip, 2-0 mağlup duruma düştükten sonra sahaya sürülmesi Ersun Yanal’ın 2015 senesindeki son sistem anlayışıydı. Böyle bir golcü elinde varken, bunu nasıl yanında oturtturursun, kendi kendine sorması gerekir. 2-0 mağlup duruma düştükten sonra Ersun Yanal çare aramaya başladı ve yanında oturttuğu Cardozo’yu sahaya sürerek beraberliği zor kurtardı. Trabzonspor ilk yarının son maçında kendisine her bakımdan lazım olacak olan iki puanı ne yazık ki Balıkesir’de bıraktı ve bir puanla yetindi. Maçın içerisinde Özer’in çalışkanlığı Cardozo’nun attırdığı ve attığı gol maçın en önemli göze gelen hareketleriydi. Maçın hakemine gelince bu kadar kolay penaltı vermek herhalde Trabzonspor’un sahipsizliğinden ileri gelmektedir. Buna da bir çare bulunması gerekir. Çünkü böyle hakemlerle biz arzu ettiğimiz yerlere gelmemiz çok zor olur. Balıkesirspor kazanacak olduğu üç puanı kendi hocalarının yapmış olduğu yanlış değişikliklerle Ersun Hocasına bir puan armağan etmiş oldu.

Devamını Oku

KİMİ YENECEĞİZ!

KİMİ YENECEĞİZ!
Eklenme Tarihi: 07.01.2015

Yapım Aşamasındadır.

Devamını Oku

YUSUF’UN ŞIMARIKLIĞI

YUSUF’UN ŞIMARIKLIĞI
Eklenme Tarihi: 30.12.2014

Bu takım için herkes hesap verecek.. Bu kadroyu kuranlar, bu teknik kadroyu buraya getirenler, bu takım için Trabzonspor’un gelmiş geçmiş en iyi kadrosudur diyenler ve de sezon sonunda şampiyon olacağız diye hava atanlar, yaptıkları işlerin arkasında dursunlar ve kendilerini topluma lanse etsinler. Bu akşamki maça bakıyorum. Trabzonspor olarak ne futbolcusu futbolcu, ne de teknik adamı teknik adam!. Burada canı yanan, üzülen, en yakınlarıyla Trabzonspor için birbirini kıran, üzen taraftarı acıyorum. Bana göre sahada aciz bir Eskişehirspor vardı. Ama buna rağmen Trabzonspor o kadar kötü ki, küme düşme mücadelesi veren Eskişehirspor karşısında dahi varlığıyla yokluğuyla belli olmayan bir takım. Ne oynattığını, ne istediğini bilmeyen bir Ersun Yanal. Trabzonspor’da kim oynarsa oynasın, sakatımız var, cezalımız var bahaneleri, geçersizdir ve de kabul edilemez. Çünkü bu oyuncular büyük futbolcu diye alındılar. Yusuf’un şımarıklığı; ukalalığı ve de saygısızlığı Eskişehirspor’a golün hediyesi olduğu gibi Trabzonspor’un tarihine Eskişehirspor rezaleti olarak geçmeye damgasını vurdu. Ersun Yanal bu Trabzonspor’a geldi, işte fark denildi. Ersun Yanalla Vahid Halilhodzic arasındaki farkı anlamakta büyük zorluk çekiyoruz. Keşke Halilhodzic kalsaydı! Bu futbola bu seyirci çok fazla ve süper. İkinci yarıya başlıyoruz, Trabzonspor’da ne doğru dürüst bir anlayış var, ne de bir atak, ne de hücum var. Belkalem sakatlanıyor, Waris sakatlanıyor çıkıyor, demek ki buradan şunu söylüyorum bu oyuncular bu kadar kolay sakatlanıp çıkıyorlarsa, Trabzonspor’da herkes işin muhabbetinde. Trabzonspor’u düşünen demek ki sadece taraftar var. Eskişehirspor, yakaladığı 3-4 net pozisyon var, değerlendiremedi. Bu Eskişehirspor’un ikramına dahi cevap veremeyen bir Trabzonspor. Ne yaptığı belli olmayan Ersun Yanal, Sefa’yı oyuna koyuyor, ama ne yazık ki fark çoğaldı. Halilhodzic’i neden kovduk, takımı iyi yönetemiyor, takım kötü diye.. Ersun Yanal neden alındı! Büyük hoca diye! Geldiğimiz noktada havlu atan bir Trabzonspor yarattı Ersun Yanal. Rakip hata yapacak veya Allah yardım edecek, Trabzonspor gol atacak. Utanın biraz.. Genel değerlendirme yapıyorum. Ersun Yanal, kafa dengi oyuncuları transfer etmek için takımı sabote ediyor gibi geliyor bana. Rizespor maçından ders almazsan, Eskişehirspor’un vurduğu yumrukla nakavt olursun. Ve de lige havlu atarsın. Trabzonspor yönetiminin de şuna dikkat etmesi gerekiyor. Ersun Yanal’ın transfer politikasına uyup da sakın bir transfere yeltenmesin. Ersun Yanal’a rağmen Trabzonspor kümeye düşmez.

Devamını Oku

ERKEN GELEN TATİL...

ERKEN GELEN TATİL...
Eklenme Tarihi: 30.12.2014

Sen bu takıma geldiğinde bu takımı iyi tanıyorum! Futbolcuların özelliklerini biliyorum! Trabzonspor taraftarının neler istediğini biliyorum! Ve bu taraftara istediği sonuçları alıp Trabzonspor’u eski günlerine getireceğim demedin mi! Sayın Ersun Yanal.. Şimdi bakıyorum takımımızın haline ileriye gideceğimize geriye gidiyoruz. Takımda oyun sistemi senin tahtada yazdığın ile sahadaki futbolcuların oynadığı oyunla tamamen zıt. Belki bu sezon sonuna kadar takımda kalırsın, önceden söz verdiğin futbolcuları alıp da bizi sakın daha borç batağına sokma sayın Ersun Yanal. O kadar büyük hocaysan sayın Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun söylediği gibi “En büyük transferlerini yapmış, kadrosunu yıldız futbolcularla donatmış” ifadelerinden hareketle sen de onun sözünü yerine getirmek için hünerini göster.. Senin şu anda oynattığın oyuna, sistem diyemiyorum. Sen hariç hiçbir hoca oynattığın sistemle bu oyunculardan randıman alamaz! Sakın yanılıp da fuzili transferler yaptırma. Bu kadro şampiyon olmaz. Zaten kümeye düşmeyecek olduğumuza göre elindeki futbolcuları oynatmaya bak. Gelelim maça.. Bu Trabzonspor şu anki konumuyla alt sıralardan kurtulmaya çalışan Eskişehir karşısında bu kadar aciz duruma düşüyorsa, bu kadar rezillik yaşıyorsa, yazıklar olsun bu formayı sizlere giydiren teknik heyete ve giyen futbolculara.. Eskişehir kontra ataklarına karşı koyamadığın gibi rakibi arkadan seyreden futbolculara şunu tavsiye ediyorum.. Maçın CD’sini izlesinler, ne konumda olduklarını ve bu taraftarı üzmeye haklarının olmadığını da bizzat kendileri görsünler. Ayıptır.. Bu takımı bu duruma düşürenler utansın. Bu kadar hırstan yoksun, kazanmaktan umudu olmayan bir futbolcu topluluğunu Avni Aker’de bizlere yaşatan Başkana da bir şey demek istemiyorum.. Bir de genç Yusuf’a şunu tavsiye ediyorum. Sen daha futbolun F’sini öğrenmeden cambazlığa kaçarsan bu Trabzonspor’un hezemetinden sen de payını alırsın. Hakeme gelince tam Ertuğrul Sağlam’ın istediği gibi maçı yönetti. Bir maçın 1-0 olduğu dakikalarda Eskişehir ve kalecilerinin yapmış olduğu vakit geçirme hareketlerine göz yumması, Süper Lig’de maç yöneten bir hakeme hiç yakışmadı. Tabii ki bu mağlubiyet her şeyin sonu değildir. Ama o yıldız futbolculara nasıl kazandıklarında pirim veriliyorsa, bu maçta camiaya yaşattıkları ızdırabın maddi ve manevi cezaları da kesilmelidir.

Devamını Oku

Kayıtlar 1 ile 5 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat